תהליך הכנסת ספר תורה

הכנסת ספר תורה היא אחד האירועים השמחים ביותר שיש. קל לנו לזהות את החגיגה ברחוב אך רוב הציבור לא יודע פרטים על המסורת. כיצד מתבצעת הכנסת ספר תורה? למי צריך לפנות? מאיפה משיגים את הרכב עם מערכות השמע? קבלו את התשובות.

החגיגות הכי שמחות באמצע הרחוב

חגיגות הכנסת ספר תורה הן תופעה מוכרת לכולנו. גם אם יצא לכם לעבור במקרה ברחוב בו עברה התהלוכה המפורסמת לכמה דקות בלבד, כנראה שאתם זוכרים היטב מה ראיתם. שמחה כזו לא רואים בכל יום. כל עובר ושב מוזמן להצטרף לחגיגה גם אם נתקל בה במקרה ללא קשר לבעלי השמחה. ספר התורה נתרם לבית הכנסת בדרך כלל מטעמו של אדם פרטי, והתהלוכה היא מסורת רבת שנים שמבצעים עוד מתקופת התנ"ך.

מה אתם באמת יודעים על ספר תורה?

בטח יצא לכם לשאול את עצמכם כמה עולה ספר תורה, בעיקר אם נקלעתם לתהלוכה השמחה והמוכרת. לכל ספר תורה מחיר שונה, שיכול לנוע מ-50 אלף ₪ ועד חצי מיליון ₪, הכל תלוי בגודל הספר, היוקרה שלו ופרמטרים נוספים אחרים. להכנסת ספר תורה מחיר נוסף מעבר לעלותו הראשונית, שהרי יש צורך לשלם גם עבור הרכב עם מערכות השמע והתאורה ועבור הכיבוד שיוגש בבית הכנסת או בבית התורם. כמו כן, יש צורך באביזרים נוספים כמו לפידים להכנסת ספר תורה, זאת לפי המסורת המצוינת בתנ"ך. לספר תורה מחיר גבוה גם בשל העבודה הרבה המושקעת בו על ידי סופר סת"ם שכותב אותו.

כיצד מכניסים ספר תורה לפי המסורת?

על פי המסורת רבת השנים, הכנסת ספר תורה מתחילה בבית התורם. ספר התורה מוסע אל בית התורם, שם הוא ומכובדים אחרים בעיר או בקהילה, מתכבדים בכתיבת האותיות האחרונות של הספר. בדרך כלל כל אחד כותב אות אחת. לאחר מכן ספר התורה נסגר ומובל אל בית הכנסת שאליו הוא נתרם. מעל ספר התורה פורשים חופה בעזרת מוטות. התהלוכה של הכנסת ספר תורה מתקיימת עם רכב מיוחד, המצויד במערכת שמע שמציפה את הרחוב במוסיקה שמחה. ההמון רוקד, שר וחוגג לאורך כל הדרך, שלעתים תהיה ארוכה ותימשך יותר מחצי שעה. עם ההגעה לבית הכנסת ממשיכים את החגיגה עם ספרי תורה ישנים עד להכנסתו של הספר החדש לארון הקודש.

למה לבחור בתורה קאר לאירוע שלכם?

כדי לחגוג הכנסת ספר תורה כמו שצריך, אתם צריכים אותנו בתורה קאר. אנו מספקים את הרכב הכי מפואר שיש, כי אם כבר השקעתם בספר תורה שעולה עשרות אלפי ש"ח כדאי להשקיע גם ברכב איכותי שיתאים למעמד האירוע. מערכות השמע והתאורה שלנו הן המתקדמות ביותר ובזכותן החגיגה תהיה מושלמת. האיכויות הללו לא יעלו לכם במחיר גבוה יותר שכן המחיר שאנו בתורה קאר מציעים הוא המשתלם ביותר בשוק. אנו זמינים תמיד בכל תאריך והשירות שלנו מותאם לצרכי כל לקוח.